Skoči na glavno vsebino

Erasmus+

V šolskem letu 2022/23 se pripravljamo na nove razpise in upamo, da bomo pri tem čim bolj uspešni. Prizadevanja za pedagoški razvoj naše šole skušalmo podpreti z novim programom Erasmus+ akreditacije, prijavo smo v oktobru tudi oddali. S tem bi lahko podprli več priložnosti za pedagoško raziskovalno delo, razvijanje lastnih strategij ter možnosti za strokovno sodelovanje doma in v tujini. V sinergiji projektnega dela, pedagoških prizadevanj na nivoju šole in dela v razredu, želimo doseči dolgotrajne pozitivne učinke na področju učenja na prostem v urbanem okolju in preprečevanja nestrpnosti.
Prav tako pripravljamo prijavo na nov Erasmus+ projekt, ki bo naslavljal medkulturno sodelovanje, kulturno dediščino in učno mobilnost učencev šole.
V zasnovah pa je tudi bilateralni projekt iz področja zgodovine, medkulturnega sodelovanja, ki bo vključeval mobilnosti učencev in učiteljev.
Predvidoma bosta prijavi na ta dva projekta pripravljeni in oddani v mesecu marcu 2022.
Koordinatorica na šoli je Sabina Golež.

Erasmus+ KA2 projekt

»Kultura, sobivanje in jezik skozi zgodbe za lepšo prihodnost« KuKoZu

V projektu naša šola sodeluje z avstrijsko šolo Volksschule Spielfeld, tako je nemški naziv projekta: Kultur, Koexistenz und Sprache durch Geschichten für eine besser Zukunft-KuKoZu V šolskem letu 2019/2020 smo pričeli izvajati projekt KuKoZu – ERASMUS+, kjer se je oblikovalo partnerstvo za izmenjavo dobrih praks na področju razvijanja osnovnih jezikovno-komunikacijskih kompetenc pri učencih razrednega pouka šol iz dveh sosednjih držav, Avstrije in Slovenije. Razvijamo in krepimo mreže sodelovanja med učenci in učitelji, primerjamo pedagoške izkušnje, delimo ideje, prakse in metode pri učenju jezika, tako maternega kot tujega. Koncept je zasnovan na uporabi robotkov Bee-bot, za uporabo katerih razvijamo didaktično/strokovno gradivo, zasnovano na regionalnih pripovedkah, pravljicah. Tako je v mesecu oktobru 2022 natisnjena dvojezična čitanka, ki poleg pripovedk, poenostavljenih besedil vključuje tudi vsa didaktična gradiva za uporabo robotkov, učne aplikacije, slikopise ter avtorske ilustracije. Seveda je celota objavljena tudi v online verziji. Projekt se je uradno zaključil 31. 8. 2022, vendar so v teku priprave zaključnih poročil in diseminacijske aktivnosti, ki bodo vključevale predstavitev čitanke predstavnikom slovenskih šol, dvodnevni obisk učencev iz avstrijskega Frohnleiten-a, ki jim bomo predstavili projektne rezultate in skupaj usvajali osnove jezika in spoznavali lokalno literarno kulturno dediščino.

                                                             

Čitanka                                                                                                     Didaktično gradivo

Erasmus+ KA1 projekt

»Razvijanje kompetenc medkulturnega sodelovanja in projektnega vodenja za izmenjavo inovativnih metod in oblik dela s področja kulture, sobivanja, jezika, zgodovine in digitalnih kompetenc za boljšo prihodnost in za internacionalizacijo v okviru EU« MaKuKoZu

V šolskem letu 2020/2021 smo pričeli izvajanje projekta MaKuKoZu, ki je dvoletni projekt, in je namenjen izobraževanju učiteljev, ki so se po letu in pol koronskih omejitev udeležili strukturnih seminarjev s področja projektnega vodenja in različnih izobraževanj in job-shadowing-a s področja izmenjave dobrih praks v poučevanju. V aprilu 2022 so štirje sodelavci v Oulu spoznavali finski šolski sistem, v maju 2022 sta se sodelavki v italijanskih Firencah udeležili izobraževanja o vsebinah, ki so potrebne za uspešne prijave projektov, v avgustu se je sodelavec udeležil seminarja o projektnem managementu na Madeiri, v oktobru pa se je seminarja s to tematiko udeležila še sodelavka v Grčiji. Na izobraževanjih v tujini se poleg pridobljenih izkušenj, znanj, kompetenc, veščin spletajo tudi povezave, ki bodo že v tem in prihodnjih letih osnova novim projektom, ki jih pripravljamo.

 

 

Dostopnost