Bili smo Polančiči

Martina Rajšp

Martina RajšpUčenka OŠ bratov Polančičev 1976–1984

»Mi smo šola slavnih bratov, bratov dveh junakov ...«

… so prepevali učenci višjih razredov, ko smo tistega daljnega 1. septembra 1976 skupaj s starši vstopali skozi ogromna stara vrata z Aškerčeve ulice in se skrivali za maminimi krili v nekdanji telovadnici, danes učilnici petega razreda. Bilo je včeraj, ko nas je tovarišica Ada sprejela v svoje naročje in postala zame sinonim učiteljice z veliko začetnico. Moja Ada me je spremljala in me spremlja še danes – ostala je svetla zvezda, ki ji še sledim. Naučila nas je odprtosti, prijaznosti in strpnosti, kolegialnosti in pravičnosti. Torej vsega tistega, kar v današnjem svetu ni več vrlina.

Več

45734224 191928448379921 6726696483854221312 n copyNa konferenci o formativnem spremljanju mednarodnega Erasmus+ projekta GLAS UČENCA - MOST DO UČENJA, ki je bila 8. 11. 2018 v Kongresnem Centru Thermana Park Laško, so sodelovali tudi naši učenci. Deset učencev iz 3. b je predstavilo svoj glas učencev 3. razreda. Učenci so sami izvedli pogovor na neznano temo. Izvrstno so se izkazali. Njihova razredničarka Polona Legvart je udeležencem konference predstavila aktivno vlogo učencev v učnem procesu.

Pomembne udeleženke konference (dr. Louise Hayward z Univerze v Glasgovu, dr. Leonida Novak, skrbnica šole in dr. Ada Holcar Brunauer, vodja projekta) so naslednji dan, 9. 11. 2018, izvedle delovno srečanje na naši šoli. Med ostalim so opravile tudi spremljavo pouka v 3. b. 

Za dragocene in strokovno bogate prispevke na konferenci smo prejeli veliko pohval in izrazov navdušenja.

Na zgornji spletni povezavi vabljeni k ogledu filma "Aktivna vloga učenca v učnem procesu - Spodbudno učno okolje - 3. razred OŠ bratov Polančičev Maribor".