Bili smo Polančiči

Aleš Hauc

AlesHaucUčenec OŠ bratov Polančičev 1971–1979

Moji spomini na obdobje šolanja v Osnovni šoli bratov Polančičev v Mariboru so, moram reči, zelo prijetni. To je bilo obdobje spoznavanja vsega novega – v častitljivi stari šoli na Krekovi ulici in tudi v Aškerčevi ulici. Moja razredničarka v 1. razredu je bila gospa Veble, ki je s svojo modrostjo in blagim značajem še posebej olajšala naš vstop v prvi razred osnovne šole.

Več

Dobrodelni bazarUčenci in učitelji naše šole že deveto leto organiziramo Praznični bazar, pri katerem nam bodo pomagali prijazni in zabavni šolski palčki.

Prireditev bo v soboto, 1. 12. 2012, od 10.00 do 13.30 v avli naše šole. Ves izkupiček od bazarja bo namenjen posodobitvi interaktivnih naprav za delo z večpredstavnimi vsebinami pri pouku.

Pričakujemo vas v palčkovi deželi sladkih dobrot in vonja po čaju. Tam bo med pisanimi zakladi veliko drobnih daril, okraskov in figuric iz naravnih materialov. Otroci bodo v njej našli pravljični svet škratov in vil.