Bili smo Polančiči

Zvezdana Bercko

Učenka OŠ bratov Polančičev 1968–1976

Tole pišem med krompirjevimi počitnicami. In še vedno se mi zdi smešno, da se tako imenujejo. Kot se mi zdi tudi nepojmljivo, da imajo otroci, komaj sploh dobro začnejo šolsko leto, že počitnice! Mi smo morali na ene in edine, če seveda ne štejem poletnih, čakati do srede januarja. In še marsičesa, kar je danes samo po sebi umevno, takrat ni bilo, bilo pa je kup drugih reči, ki se danes (tudi meni) zdijo smešne, trapaste ali poneumljajoče.

Več

 DSF2924Učenci in učitelji naše šole smo v soboto, 7. decembra 2019, organizirali šestnajsti tradicionalni praznični bazar pod častnim pokroviteljstvom gospe Andreje Kračun, pri katerem so nam pomagali prijazni in zabavni šolski palčki. Ves izkupiček od bazarja bomo namenili socialno ogroženim otrokom naše šole in za ureditev male in velike avle, za ureditev spodbudnega učnega okolja. Vsem učencem, staršem, učiteljem in drugim delavcem šole se iskreno zahvaljujemo za ves trud in srčnost pri izvedbi bazarja.